Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Koncert Charytatywny „Ratujmy Cerkiew w Bystrem”

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
28/09/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Cerkiew


BIESZCZADY / PODKARPACIE. 28 września w Bystrem odbędzie się koncert charytatywny ,,Ratujmy cerkiew w Bystrem”.
cerwkiewCerkiew w Bystrem pod wezwaniem św. Michała Archanioła to wyjątkowe miejsce w Bieszczadach i unikalny zabytek architektury drewnianej. Pierwsze wzmianki o wsi Bystrem jak i Cerkwii pochodzą z 1607 roku. Obecna cerkiew została wybudowana na miejscu poprzedniej w latach 1901 – 1902 w unikatowym narodowym stylu ukraińskim. Jest na ta chwilę jedynym zabytkiem tej architektury w całej Unii Europejskiej.
Cerkiew nie pełni obecnie funkcji sakralnych i w przyszłości oprócz funkcji muzealno – historycznej mogłaby stać się miejscem spotkań artystycznych, wydarzeń kulturalnych czy wieczorów poetyckich ściągając ludzi z całej Polski i nie tylko.
Obecnie Cerkwii w Bystrem grozi zawalenie. Pomimo trwających prac budowlanych koszty napraw znacznie przewyższają dotacje, jakie przeznaczone zostały na remont Cerkwii stąd potrzebna jest pomoc, aby wesprzeć jej renowację póki mamy jeszcze możliwość uratować tą perełkę architektury bieszczadzkiej.

cerkwiek
Wraz z grupą znajomych pasjonatów Bieszczad mieliśmy wielokrotnie okazję przebywać w Bystrem i zwiedzać to wyjątkowe miejsce. Zakochaliśmy się w jego atmosferze, która opowiada historię Bieszczad w tak piękny i dostojny sposób. Polecamy odwiedzić ją każdemu, kto chce poczuć historię tego regionu, odpocząć i odetchnąć wśród pięknej natury, gdzie położona jest Cerkiew.
Dla nas nie ma pytania czy mamy ratować to miejsce. Pytanie brzmi, co możemy zrobić żeby jej ratowanie wspomóc i przyspieszyć, ponieważ nie wyobrażamy sobie tego zakątka Bieszczad i samego Bystrem bez Cerkwii pw. św. Michała Archanioła. Nasze odczucia podziela każdy, z kim o Cerkwii rozmawialiśmy czy z lokalnych mieszkańców, którzy ją znają i odwiedzają czy z podróżnych i ludzi sztuki, których spotkaliśmy w Bieszczadach. Dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny, aby pomóc w jej ratowaniu. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na rzecz wsparcia tego miejsca.
cerkwiaKoncert odbędzie się 28.09.2013 o godzinie 18: 00 pod cerkwią w Bystrem (gmina Czarna). Będzie refleksyjne, ale i bardzo energetyczne, ponieważ wystąpi cała gama artystów z nurtu new age, folk i accoustic.
Zaczniemy spokojnie, aby przejść do mocnych, energetycznych klimatów tańca i bębnów afrykańskich dodając do tego ekspresję śpiewu alikwotowego i akustyczne klimaty zespołu Promil.
W programie koncertu:
- Krzysztof Lottig „Airman” (HangPan)
- Koncert gongów i mis tybetańskich
- Taniec afrykański do rytmu bębnów i instrumentów archaicznych
- Zespół “Promil” akustycznie
- Śpiew alikwotowy

wystepy
Koncertowi będą towarzyszyć: kiermasz hand made’u i biżuterii energetycznej, wernisaż obrazów Vedic Art oraz twórczości Krzysztofa Wiśniewskiego, malowanie na żywo, tańce sufickie i wiele innych!
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu artystycznym i wspomóc ratowanie tego pięknego miejsca. Liczymy na Wasze liczne przybycie i pozytywną energię.

Clipboard02
Będzie magicznie, będzie energetycznie. Nie może Was tam zabraknąć!втб факторингпродвижение сайтов раскрутка