Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

XIII Święto Chleba w Dźwiniaczu Dolnym

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
11/08/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Dźwiniacz Dolny


DŹWINIACZ DOLNY / PODKARPACIE. Już po raz trzynasty Stowarzyszenie Agroturystyczne Gospodarstwa Gościnne ,,Bieszczady” zaprasza do wzięcia udziału w Święcie Chleba – od ziarenka do bochenka – wypiek tradycyjnego chleba karpackiego” w Dźwiniaczu Dolnym.

Pierwszą edycję Święta w 2000 r. odwiedziło blisko 200 osób, dziś tę liczbę należy szacować na 15 razy większą. Z pierwotnie pojedynczego wypieku zrobiły się cztery wsady, a z jednego zespołu ludowego nawet 10, i to oprócz polskich także ze, Słowacji czy Ukrainy. Poza wypiekiem, oprawą muzyczną i taneczną, można podczas festynu skosztować i innych smakołyków. Co ważne wcześniejsze edycje „Święta” gospodarz Roman Glapiak organizował sam, dzięki pasji i niespożytej energii, od 2006 roku przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
W najbliższą niedzielę impreza rozpoczyna się o godz. 13.30 i potrwa jak zwykle do późnych godzin wieczornych. Roman Glapiak zaprasza na nią wielbicieli dobrego chleba wypiekanego w piecu chlebowym na świeżym powietrzu, w tradycyjny sposób na liściu chrzanu i kapusty, podawanego z serem, masłem lub smalcem i ogórkiem.
W programie znajdą się występy słowackiego zespołu pieśni i tańca „Toplan”, jak i zespołów muzycznych z Ukrainy: „Rosynka” oraz „Wesełka”. Polski akcent na imprezie zaprezentują zespoły „Młoda Harta”, „Kremenaros” oraz „Barnaba”.
W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane wyroby regionalne (rękodzielnicze, rzemieślnicze) bieszczadzkich artystów które będzie można kupić.
Ta 13 edycja organizowana jest dzięki wsparciu finansowemu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2009-2013.

XIII Swieto Chleba w Dzwiniaczu Dolnym отзовикраскрутить сайт цена