Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Wernisaż wystawy ,,Dzikie” w BWA Galerii Sanockiej

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
02/05/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
BWA Galeria Sanocka


SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Marioli Wawrzusiak-Borcz ,,Dzikie”. Początek 2 maja o godz. 18.00.

„Stopione elektrodą w procesie rzeźbienia metalowe części tracą pamięć tego, czym kiedyś były, swoją techniczną funkcję. Są jak lawa, organiczna struktura, która płynąc wypełnia wszystkie szczeliny i zastyga. Tworzy się „organiczno-żelazna” forma, przypominająca bardziej odlewnicze odrzuty z hutniczego pieca, niż gładki i równy kształt metalowych produktów techniki. Moja rzeźba jest ich zaprzeczeniem, w swym kształcie zdecydowanie bliższa jest nieregularnym i miękkim formom natury.” /Mariola Wawrzusiak-Borcz/

Mariola Wawrzusiak-Borcz  
Urodziła się w Rzeszowie  w 1971 roku. Studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych  w Krakowie w latach  1992-1997. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Sękowskiego . Adiunkt na Wydziale Rzeźby krakowskiej  ASP. Prowadzi pracownię rysunku dla studentów od II do V roku. Uzyskała stypendium Cultural City Network Graz (1998), Stypendium Miasta Krakowa (1999r.) Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000r.)

Wystawy indywidualne w Krakowie, Bielsku-Białej(BWA),Sieradzu(BWA),Częstochowie(BWA), Bielefeld(Niemcy)

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

zaproszenie mariola

crm интернетavito работа москва