Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Święto miodu w sanockim skansenie. VIII Bartnik Ziemi Sanockiej (PROGRAM)

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
10/09/2017
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Skansen Sanok


SANOK, BIESZCZADY / PODKARPACIE. W tym roku Bartnik Ziemi Sanockiej to nie tylko koncerty, stoiska z miodami oraz pyszne ciasta i przekąski przygotowywane przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu Sanockiego. Podczas tegorocznego Powiatowego Święta Miodu czeka nas również mnóstwo innych atrakcji.

Na czas imprezy zostanie zbudowana pasieka w tradycyjnym stylu – ogrodzona, z podłożem imitującym naturalną trawę i tłem. Odwiedzający będą mogli zajrzeć do różnych typów uli używanych przez pszczelarzy 100 lat temu oraz współcześnie tj.: tradycyjnej kuszki pszczelej wykonanej ze słomy, ula drewnianego typu leżak czy współczesnego ula korpusowego.

Niewątpliwą atrakcją, nie tylko dla dzieci, będzie pełnowymiarowy całkowicie przeźroczysty ul, w którym będzie można obserwować życie rodziny pszczelej i zobaczyć ile pszczół mieszka w jednym ulu.

W pasiece, która zostanie postawiona w formie ogrodzonej zagrody z trawą, znajdą się także sprzęty i narzędzia używane na co dzień przez pszczelarzy. Będzie można zobaczyć w czym wiruje się miód z ramek oraz dotknąć narzędzi używanych przez pszczelarzy w codziennej pracy.

Przed nami także warsztaty pszczelarskie polegające na tworzeniu świec z wosku pszczelego oraz wykonywaniu małych ulików drewnianych dla pszczół. Nie zabraknie także konkursów wiedzy o pszczelarstwie oraz konkurencji sprawnościowych polegających m.in. na ubieraniu stroju pszczelarskiego na czas czy robieniu świeczki z wosku.

Podczas imprezy osoby zainteresowane będą mogły nabyć produkty pszczele:

• pyłek pszczeli i pierzgę

• propolis

• mydła, kremy i maści

• świece z wosku

To wszystko czeka na nas 10.09.2017r. w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – Skansen. Start godz. 13.00.

bartnik