Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

,,Sny i pejzaże” w Sanockim Domu Kultury

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
28/11/2015
16:00

Lokalizacja / Miejsce
Sanocki Dom Kultury


SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wystawę Mirosława Hawrylca ,,Sny i pejzaże”. Wernisaż wystawy już w sobotę, 28 listopada o godz. 16.00.

Mirosław Hawrylec
Autochtoniczny twórca zamieszkały w Mokrem (ur. 1960). Malarz samouk. Pierwszy obraz namalował w 1985 r. Potem były długotrwałe przerwy związane z różnymi życiowymi zakrętami. Ostatnio tworzy w swojej niewielkiej pracowni. Bierze udział w wystawach i konkursach. Eksponował swoje prace na „Festiwalu Filmu Karpackiego” oraz w konkursach „Karpackie Biennale Sztuki” i innych. Twórczością nawiązuje do kultury i religii lokalnych społeczności a jego malarstwo jest próbą uchwycenia świata, który przeminął oraz problemów dnia dzisiejszego.

W jego obrazach odnajdziemy sceny rodzajowe z życia dawnych (i obecnych) mieszkańców Podkarpacia, pejzaże cerkiewne, bieszczadzkie krajobrazy, czy też architekturę podkarpackich miasteczek.

Twórczość Hawrylca jednak nie ogranicza się do problematyki regionalnej. Częste wy-jazdy do krajów skandynawskich zaowocowały serią pejzaży norweskich a refleksje egzystencjalne skłoniły do płócien o charakterze mistyczno-fantastycznym. Takie obrazy autor często widzi we śnie, stąd tytuł wystawy: „Sny i pejzaże”.

Obrazy często wyróżnia szczególny kontrast mroku i światła, obecność tzw. brudnych kolorów. To walka światła i ciemności, podobnie, jak dobra i zła.

hawrylec_zaproszenie_www

materiał nadesłanyцентр церковьспособы привлечения трафика на сайт