Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Smyczki na Wojciechu – Carpatia Quintet

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
14/07/2017
19:00

Lokalizacja / Miejsce
Krosno


KROSNO/PODKARPACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na cykl koncertów w ramach imprezy, która na stałe weszła do kalendarza kulturalnego naszego miasta i cieszy się ogromnym zainteresowaniem krośnian. „Smyczki na Wojciechu” w Kościele świętego Wojciecha” czas zacząć – zapraszamy!

CARPATIA QUINTET

14 lipca 2017, godz. 19.00
Kościół świętego Wojciecha
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie, ul. Zielona 10 d

O zespole:
Carpatia Quintet to zespół muzyków specjalizujących się w grze na instrumentach smyczkowych. Skład kwintetu tworzą: dwoje skrzypiec, aktówka, wiolonczela i kontrabas. Muzyków, oprócz codziennej, wspólnej pracy w Filharmonii Podkarpackiej, łączy pasja odkrywania wielkości i piękna światowej literatury kameralnej. Zespół, pomimo stosunkowo krótkiego okresu działalności jest gorąco przyjmowany przez publiczność i może pochwalić się sukcesami artystycznymi.

Carpatia Quintet w swoim repertuarze posiada arcydzieła różnych epok, od renesansu do współczesności i jest formacją o charakterze otwartym na nowe gatunki, nierzadko dokonując własnych transkrypcji utworów pierwotnie skomponowanych na inne instrumentarium oraz zapraszając do współpracy innych muzyków – wybitnych solistów.

„Carpatia Quintet” jest także marką własną zespołu, której wartość wyznacza czas wspólnych poszukiwań oraz indywidualne zaangażowanie każdego z tworzących dzieło muzyków.

Carpatia Quintet

Regina Szlachta – skrzypce I
Dorota Prajsnar – skrzypce II
Anna Stępień – altówka
Joanna Paluch – wiolonczela
Wojciech Gąbka – kontrabas

Repertuar

H. Purcell, P. Czajkowski, E. Grieg, C. Debussy, A. Borodin

ŹRÓDŁO: rckp.krosno.pl

RCKP Smyczki na Wojciechu 2017 - Plakat