Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Sanocki Jarmark 2013

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
18/08/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Sanocki Rynek


SANOK / PODKARPACIE. Już 18 sierpnia na sanockim Rynku oraz zrewitalizowanym niedawno placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka, spadkobierca tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.
W początkowym zamierzeniu impreza miała eksponować przede wszystkim sztukę ikonopisarską, z której słynie nie tylko Sanok, ale także całe Bieszczady. Z czasem jarmark przekształcił się w święto wszystkich artystów i rękodzielników, których w Bieszczadach jest szczególnie wielu. Impreza stanowi dopełnienie istniejącego od dziesięciu już lat „Szlaku Ikon” i ekspozycji w sanockim Muzeum Historycznym, będących jednymi z największych magnesów dla turystów odwiedzających nasze miasto i region. Jarmark stanowi swoistą promocję tych niewątpliwych atrakcji i produktów turystycznych Podkarpacia. W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość uczestników, jaka wzięła udział w tym wydarzeniu, oscylująca wokół około 20 tys. osób z kraju i zagranicy.

 

W tym roku, po raz drugi Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”. Jest to blok 3 imprez, na które będą zapraszać do siebie w sierpniu Sanok (18.08.), Krosno (23-25.08) i Jasło (31.08. – 01.09.) – czyli Podkarpackie Trójmiasto. To kolejny akcent wspólnych działań promocyjnych prowadzonych przez te trzy miasta, który wsparty będzie kampanią promocyjną w mediach. Zapraszamy również na nową stronę internetową jarmarku: www.sanockijarmark.pl Znajduje się tam wiele ciekawych informacji na temat obecnej imprezy i poprzednich jej edycji.

Jak co roku Urząd Miasta Sanoka w ramach Sanockiego Jarmarku przygotował wiele atrakcji. W programie m.in.: prezentacje sanockich, bieszczadzkich i podkarpackich pracowni ikon, prezentacje artystów ludowych i rzemieślników z całej Polski. Wzorem ubiegłego roku na sanockim Rynku swoje wyroby pokaże Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna. Oprócz niezapomnianych wrażeń estetycznych, będzie można zakupić wszystkie prezentowane produkty.
Uzupełnieniem Sanockiego Jarmarku będą koncerty. Na scenie wystąpią m.in. Le Moor, Larz Reller Band z Ukrainy, Ivo Stars Band, cymbalista Mateusz „Józef” Sowa oraz zespoły z Jasła i Krosna. Gwiazdą Sanockiego Jarmarku będzie zespół SIKLAWA.

 

 

zdjęcia z ubiegłego rokuсмартфоныраскрутка интернет магазин