Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Rycerz nieistniejący. Spektakl plenerowy przy SDK

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
04/06/2016
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Sanocki Dom Kultury


Odważny, szlachetny i zawsze wierny rycerskiemu kodeksowi – zarówno na polu bitwy, przy stole, jak i w alkowie. Słowem rycerz idealny. Jego jedyną wadą jest to, że nie istnieje. Sanocki Do Kultury zaprasza na spektakl sceny wędrownej.

Agilulf z Guildiverny, paladyn Karola Wielkiego, nie posiada ciała, a jego zbroja w środku jest pusta. Pomaga mu cudaczny giermek, który nie dowierza własnemu istnieniu i uparcie usiłuje się upodobnić do wszystkich napotkanych wcieleń materialnego świata. Wspólnie wyruszają na wyprawę, której celem jest obrona dobrego imienia Agilulfa, który został pomówiony o bezprawne noszenie pasa.

Niezwykła baśń przeniesie Was w świat fantastycznych przygód, okrutnych zbójców, dzikich bestii, nie całkiem pobożnych zakonnic oraz masy innych dziwów, które nawet się Wam nie śniły!

????????????????????????????????????

Projekt jest drugą odsłoną zapoczątkowanego latem 2015 cyklu „Teatr wędrowny”, w ramach którego przedstawienie wyruszy w drogę na mobilnej scenie. Ten importowany w XXI wiek wóz średniowiecznych histrionów przypomni tradycyjne wędrówki trup teatralnych, które woziły swoje spektakle od miasta do miasta.

„Rycerz nieistniejący” to sztuka na motywach powieści Italo Calvino w wykonaniu aktorów Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Miejsce spektaklu to scena plenerowa za budynkiem głównym SDK.

Organizatorzy zapraszają 4 czerwca na godzinę 20.30. Bilety w cenie 15 zł w sprzedaży od 23 maja 2016.

9

Obsada:
Małgorzata Pruchnik-Chołka,
Waldemar Czyszak,
Józef Hamkało,
Marek Kępiński,
Adam Mężyk,
Mateusz Mosiewicz
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Prus
Scenografia i kostiumy: Marek Mikulski
Opracowanie muzyczne: Krzysztof Prus

трансформер ноутбукстоимость продвижение сайтов