Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

PTTK: Z przewodnikiem za miasto. Trzy warianty dla wymagających

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
12/08/2018
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Dworzec PKP w Sanoku


SANOK / PODKARPACIE. Nie ma nic lepszego jak w niedzielę wyruszyć za miasto. Obowiązkowo z przewodnikiem. A na ten weekend propozycji jest kilka, do wyboru do koloru. Sprawdźcie sami!

NA KAJAKU

Poszukujemy wytchnienia od miejskiego zgiełku. Wybierzmy więc turystykę na łonie natury – kajakarstwo. W ten gorący czas zapraszamy do spędzanie wolnego czasu na wodach Bieszczadzkiego Morza. Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z naturą i chcesz podziwiać piękno Bieszczadzkiej krainy z innej perspektywy, poznać historię dawnej doliny rzeki San, odnaleźć ciszę i spokój odpoczywając od natłoku codziennych spraw, łap za wiosło bo PTTK Sanok Ci to zapewnia. Z nami pływają studenci, seniorzy, rodziny z dziećmi, a niektórzy na spływ kajakowy zabierają nawet swoich czworonożnych przyjaciół.

Przy organizacji spływu pomaga firma TurizmuSan reprezentowana przez kolegę Kubę Szuryn.

PIESZO…

W ramach wakacyjnej akcji „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”  w najbliższą niedzielę, 12.08.2018 r. serdecznie zapraszam na Pogórze Przemyskie. W trakcie wycieczki pt. „Kopystańka i Kopyśno – śladami wojny dwóch biskupów” poznamy bardzo klimatyczną i malowniczą część Pogórza Przemyskiego. Zdobędziemy Kopystańkę (541 m npm) – jedno z najwyższych wzniesień tego pogórza, a w Kopyśnie – w malowniczo położonej wsi, która nie istniała (do niedawna) poszukamy śladów wojny dwóch biskupów.  Poznamy też ciekawostki Rybotycz – wsi (kiedyś miasta) w dolinie rzeki Wiar. Dopełnieniem niedzielnej wycieczki będzie krótka wizyta w Przemyślu i możliwość degustacji lodów. „Lato pachnące miętą, lato koloru malin…”  tylko na Pogórzu Przemyskim, więc do zobaczenia w niedzielę!. Zaprasza Jerzy Szlachcic, Przewodnik Beskidzki.

… I ROWEREM

Serdecznie zapraszam 12 sierpnia wszystkich , którzy lubią aktywny wypoczynek  na „Rowerową niedzielę za miastem”. Udamy się w kierunku Gór Słonnych. Długość trasy to około 70 km.
Jedziemy: Sanok – Rozpucie – Ropienka (przez Zawadkę) – Olszanica – Bezmiechowa – Sanok . Trudności jakie spotkamy na trasie to  serpentyny na drodze nr.28. Po pokonaniu w Wujskiem podjazdu reszta drogi będzie łatwa. W połowie trasy ognisko i pieczenie kiełbasy (posiłek i napoje we własnym zakresie, sklepy będą zamknięte). Oprócz sprawnego roweru i wygodnego stroju obowiązkowo zabieramy dobry humor. Do zobaczenia – Edek Szychowski, Przewodnik Beskidzki.

pttkkajak pttkrower pttkpiesza

foto: archiwum PTTK/Aneta Dyląg

foto: archiwum PTTK/Edward Szychowski