Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Projekt Grechuta zabrzmi w Cisnej

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
02/05/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej


CISNA / PODKARPACIE. 2 maja w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej odbędzie się niezwykły koncert! Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty „Projekt Grechuta” w nowych, akustycznych i nastrojowych wersjach.

Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który widzieli już widzowie ponad 150 miast- w Polsce, USA i Kanadzie.

„Projekt Grechuta” to fenomen na polskiej scenie muzycznej- trasa koncertowa promująca ten album trwa od 2011 roku, ale występy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że trasa kontynuowana jest już trzeci rok. „Projekt Grechuta Akustycznie” to nastrojowa i kameralna odsłona tej trasy. Ale to przede wszystkim trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty („Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Będziesz moją Panią”), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU.
Patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta.
Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek…

Płyta „Projekt Grechuta” ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”) i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski (niegdyś członek formacji Marka Grechuty- Anawa), Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno) oraz wspomniany wcześniej Wojciech Waglewski.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla…półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę” uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program „Szansa na sukces”, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu.
Natomiast w grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie…Do tej pory koncert „Projekt Grechuta” gościł w ponad 150 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco.

Podczas koncertów promujących „Projekt Grechuta” występuje z nimi czołówka polskich artystów- m.in. Lech Janerka, Marek Jackowski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Marek Piekarczyk, Krzysztof Kiljański, Muniek Staszczyk, Piotr Cugowski, Titus (Acid Drinkers), Maciej Balcar (Dżem), Katarzyna Groniec, Małgorzata Ostrowska, Anna Wyszkoni

2 maja godz. 19:00 CISNA, Gminne Centrum Kultury i Ekologii.
Bilety: 25 zł (do 1 maja) i 30 zł, do nabycia w GCKiE

projekt grechuta

materiał nadesłanyалександр лобановскийрекламные услуги одесса