Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

,,Powracający cień” Jana Szczepana Szczepkowskiego

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
06/09/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
BWA Galeria Sanocka


SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Jana Szczepana Szczepkowskiego pod nazwą Powracający cień. Wernisaż rozpocznie się w najbliższy piątek (6 bm) o godz.18.00.

Wystawa potrwa do 11.10.2013r

„Świat na obrazach Szczepkowskiego to inny świat, coś nas od niego odgradza. Zaludniają go osoby, które, choć realistycznie ukazane i nie całkiem zmyślone, wydają się obce. Są wiarygodne, i jednocześnie nieprawdziwe, znajome, mimo że odległe – „nie stąd”. Dlaczego wyglądają jak zjawy i sąsiedzi zarazem? Dlatego, że są na granicy, jedną nogą po tamtej stronie: starsi nie o jedno, lecz o dwa pokolenia. Ta ich garderoba, jednoczęściowa bielizna, skromne fryzury, pozy niczym z elementarza lub tablicy z instrukcją postępowania, wreszcie – pożółkłe grunty i spłowiałe gamy obrazów. Przychodzą z ciemnych czasów brunatnych mundurów, błyszczących halek, stalowych karabinów i bakelitowych odbiorników radiowych. Czasów nie tak jeszcze odległych, choć już nierealnych, strasznych za sprawą opowieści dziadków, a pociągających dzięki zawartości strychów i schowków. Bezpiecznie ukryci w cieniu przyglądamy się skomplikowanym rytuałom zjaw, które autor wywołuje z ciemnego tła.”

/Łukasz Huculak/

 

Jan Szczepan Szczepkowski urodzony 7 lipca 1975 w Sanoku. Absolwent Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, pracą pedagogiczną oraz konserwacją zabytków. Mieszka i pracuje w Sanoku.

видеокамера купитьyandex direct цены