Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Polska walcząca. Wystawa na dziedzińcu zamkowym w Sanoku

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
07/05/2016 - 31/05/2016
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Muzeum Historyczne w Sanoku


Od najbliższej soboty 7 maja, aż do końca miesiąca na dziedzińcu sanockiego zamku będzie można oglądać kolejną wystawę plenerową „Polska walcząca”.

Wystawa powstała w 75. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej Centrali Instytutu Pamięci Narodowej oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie.

Ekspozycja przedstawia różne aspekty walki Polaków z okupantem w okresie II wojny światowej w ujęciu ogólnopolskim i regionalnym. Prezentuje m.in. fenomen powstania i działania Polskiego Państwa Podziemnego. Kolejne plansze opowiadają o początku konspiracji we wrześniu 1939 r., formach walki przeciwko okupantowi zarówno niemieckiemu, jak i sowieckiemu, powstaniu i działalności władz Rzeczpospolitej na uchodźstwie, działalności podziemnego sądownictwa i edukacji, przebiegu Akcji „Burza”, wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na wystawie znajdują się także informacje o „Żołnierzach Wyklętych”, którzy kontynuowali walkę o niepodległą Polskę po 1944 roku.

Clipboard01

магазины ноутбуковторговая марка компании