Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Podróżnik, historyk, fotograf. BWA Galeria Sanocka zaprasza na spotkanie

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
28/11/2015
17:30

Lokalizacja / Miejsce
BWA Galeria Sanocka


SANOK / PODKARPACIE. Piotr Zelny urodzony w Koszalinie, od 10 lat mieszka w Sanoku i czuje się Sanoczaninem. Z wykształcenia historyk. Ukończył Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu na wydziale historii.

Pracuje w Muzeum Historycznym w Sanoku. Jest również przewodnikiem po Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz przewodnikiem górskim na obszar Beskidów Wschodnich.

BWA Galeria Sanocka ,
28.11 (sobota) godzina 17.30
Wstęp wolny

Ladakh to kraina leżąca w zachodniej części Himalajów. Choć politycznie jest częścią Indii to zarówno geograficznie, kulturowo, językowo, religijnie jak i społecznie przynależy do kręgu kultury Tybetańskiej. Sam kraj z resztą często nazywany był i wciąż jest „Małym Tybetem”. W przeciwieństwie do właściwego Tybetu kultura i sztuka Ladakhu nie zostały zniszczone i wciąż trwają. Język Ladakhijski jest pokrewny Tybetańskiemu a ludność w większości wyznaje buddyzm tantryczny i kultywuje bogatą tradycje. W kraju podziwiać można wiele wspaniałych klasztorów buddyjskich oraz kilka zachowanych lub zrujnowanych pałaców królewskich.

Prezentacja fotograficzna przygotowana przez Piotra Zelnego pt. „Ladakh – Himalaje” ma na celu przybliżenie przebogatej kultury i historii Ladakhu oraz jego architektury i krajobrazu. Celem autora nie jest przedstawienie jego podróży, aczkolwiek ten wątek też się pojawi, lecz przedstawienie samego miejsca i ludzi tam żyjących.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal eSanok.pl

plakat

materiał nadesłany

https://il.topodin.com/seo/post/raskrutka-v-7-i-bolee-regionahвойти в аккаунт google adwords