Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Pisarz nominowany do literackiej nagrody Nike odwiedzi Sanok! Hubert Klimko-Dobrzaniecki w sanockiej Bibliotece

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
24/04/2015
18:00

Lokalizacja / Miejsce
Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku


SANOK / PODKARPACIE. Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim -pisarzem, poetą, podróżnikiem. Początek już jutro (24 bm) o godz. 18.00 w wypożyczalni MBP.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki studiował teologię, potem filozofię w Poznaniu i Wrocławiu, filologię islandzką w Rejkiawiku. Przez dziesięć lat mieszkał w Islandii, gdzie wydał dwa tomiki wierszy w języku islandzkim. Publikował opowiadania w „Studium”, „Czasie Kultury”, „Twórczości”, „Lampie”, „Portrecie” i „Gazecie Wyborczej”.

Jako pisarz zadebiutował w 2003 roku zbiorem opowiadań „Stacja Bielawa Zachodnia”. Opublikowany w 2006 roku dyptyk „Dom Róży. Krýsuvík” był nominowany do nagrody Nike. W 2007 roku ukazały się trzy jego książki -” Kołysanka dla wisielca” i „Raz. Dwa. Trzy” oraz „Wariat”. Za „Wariata” Klimko-Dobrzaniecki otrzymał nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, za „Kołysankę dla wisielca” – do Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”. W 2007 roku znalazł się również na liście kandydatów do Paszportów „Polityki”. W 2009 opublikował autobiografię ” Rzeczy pierwsze”, następnie powieści „Bornholm,Bornholm”, „Grecy umierają w domu”, „Pornogarmażerka” i najnowszą powieść „Preparator”, która ukazała się w tym roku. Obecnie mieszka w Wiedniu.

materiał nadesłany

klimko-zaproszenie

Media Iразработка сайта в одессе