Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Nowa edycja programu „Moje Bieszczady” dla uczniów szkół podstawowych

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
30/09/2016
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny, Muzeum w Ustrzykach Dolnych


USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XVIII edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”. Program przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI.

Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.). Podczas pracy uczniowie wykorzystują materiały przygotowane przez Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BdPN, wydane w formie pakietów zadań na cztery pory roku (4 czarno-białe zeszyty formatu A4, opakowane w kolorową kartonową teczkę).

Uczestnicy programu „Moje Bieszczady” otrzymują pakiety bezpłatnie. Zadania umieszczone w pakietach mogą służyć uzupełnieniu i utrwaleniu treści realizowanych w programach szkolnych. Program „Moje Bieszczady” może być realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kółka przyrodniczego), co pozwoli nauczycielowi przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na omówienie zadań, pomoc uczniom podczas realizacji zadań w szkole oraz przeprowadzenie wycieczek i obserwacji w terenie.

Zgłoszenie udziału w programie „Moje Bieszczady” należy dostarczyć we wrześniu, do Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego BdPN, ul. Bełska 7, 38-700 Ustrzyki Dolne. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • listę uczestników programu (ok. 20 osób),
  • adres do korespondencji, w tym e-mail,
  • imię, nazwisko i specjalność opiekuna,
  • potwierdzenie udziału w programie przez dyrektora szkoły.

Aby nie ograniczać szansy uczestnictwa w programie, szkoły, w których istnieje taka potrzeba, mogą zgłosić więcej niż jedną grupę. W tym przypadku należy ilość grup uzgodnić z organizatorem (osoba do kontaktu: Beata Szary, tel. (13) 461 10 91, mail: be.szary@wp.pl). Pakiety należy odebrać w Ośrodku N-D w Ustrzykach Dolnych. Materiały te nie będą wysyłane pocztą, ze względu na dużą objętość przesyłki i możliwość jej uszkodzenia podczas transportu. Na zakończenie programu, jak co roku, uczniowie otrzymają nagrody – zestawy wydawnictw Bieszczadzkiego PN.

Do końca września prosimy o odebranie nagród dla uczestników poprzedniej edycji programu „Moje Bieszczady” ze szkół podstawowych w miejscowościach: Bóbrka, Dobra, Mchawa, Ropienka. Dokumenty do pobrania znajdziesz TUTAJ.

 

BDPN

 смартфонреклама с google