Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Międzyregionalny pokaz i zawody sikawek konnych połączonych z zawodami drwali (FILM, ZDJĘCIA)

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
16/06/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Rudawka Rymanowska


GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Gmina Zarszyn przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego oraz z Gminą Besko, Gminą Rymanów i Nadleśnictwem Rymanów, Zakładem Doświadczalnym Instytutu Zootechniki w Odrzechowej  w dniu 16 czerwca 2013r. organizuje w Rudawce Rymanowskiej „Międzyregionalny pokaz i zawody sikawek konnych połączonych z zawodami drwali”, którego celem jest popularyzacja zachowania pięknych tradycji pożarnictwa na wsi, walorów historycznych zabytkowych sikawek konnych , jak również promocja przyrody i piękna krajobrazu Beskidu Niskiego.

W zawodach drwali w konkurencjach między innymi takich jak ścinka drzew, przygotowanie pilarki do pracy, przerzynka  kłód wystartuje 10  drwali reprezentujących Zakłady Usług Leśnych świadczących usługi dla Nadleśnictwa Rymanów.

W pokazie i zawodach zabytkowych sikawek konnych wystartuje 14 drużyn z  terenu naszego Województwa w tym jedna drużyna z gminy Poronin woj. małopolskie.

Zawodnicy – strażacy rywalizować będą w konkurencjach sprawnościowych jak : przecinanie kłody drewna, wbicie w drewnianą kłodę gwoździa za pomocą trzech uderzeń młotka, slalom z drewniana kłodą, ściąganie „Kotka” z wierzchołka drzew rzut toporkiem, przejazd pokazowy zabytkową sikawką konną  z pokonaniem  toru przeszkód.

W trakcie imprezy odbędzie się  również Promocja Wołowiny. Rozstrzygnięty   zostanie  konkurs na najlepszego scynka wołowego ogłoszony przez LGD „Dorzecze Wisłoka”.

Imprezę uświetni koncert Orkiestry Dętej z Beska , a gwiazdą wieczoru będzie  Zespół „SIKLAWA”

Plakat Sikawki 2013

ZOBACZ RELACJĘ Z IMPREZY W 2012 ROKU:


ZOBACZ ZDJĘCIA Z IMPREZY W 2012 ROKU

2_70

ZOBACZ ZDJĘCIA Z IMPREZY W 2012 ROKU

ноутбуки китайскиетехнология продвижения сайта