Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Malarstwo Katarzyny Adamek-Chase w BWA

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
06/05/2016 - 28/05/2016
00:00

Lokalizacja / Miejsce
BWA Galeria Sanocka


„Everything I touch turns to lines” to wystawa dedykowana malarstwu, która w zasadzie pokazem malarstwa do końca nie jest. BWA Galeria Sanocka zaprasza na spotkanie z twórczością artystki.

Krakowska malarka – wbrew pozorom – w twórczości swej posługuje się bowiem środkami, które bardziej niż do malarstwa, przypisane są do obszaru związanego z rysunkiem. Odnajdziemy tu więc logiczne, czasem też chłodne podziały kompozycyjne, potęgujący się linearyzm i graficzność, a także swoisty ład i harmonię. Operując kolorem, Adamek-Chase ogranicza się do zawężonej gamy barwnej, która ma dla niej znaczenie zaledwie walorowe lub też uzupełniające — nigdy zaś nie jest elementem wiodącym. Niewątpliwie też jest to malarstwo kontrastu napięć wewnątrz obrazowych i kłębiących się kierunków, które ujarzmiane są raz giętką i finezyjną, innym razem bezkompromisową, prostą linią. Malarstwo to można by zatem przewrotnie określić mianem rysunku na płótnie, które kreuje przed nami sprytną iluzję, podszywając się niekiedy pod malarstwo sensu stricto.

Na wernisaż sztuki Katarzyny Adamek-Chase zapraszamy 6 maja na godzinę 18.00 do BWA Galerii Sanockiej. Wystawa potrwa do 28 maja.

Land_145x90cm_olej_plotno_2014

materiały nadesłane

docsvision поисковая оптимизация сайта цена