Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Kultura – sztuka – edukacja. Na pograniczach kultur i narodów

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
26/09/2015
17:30

Lokalizacja / Miejsce
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku


SANOK / PODKARPACIE. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku w dniach 24-26 września 2015 ma przyjemność zaprosić na trzecią już edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Na pograniczach kultur i narodów”. Tegoroczne obrady przebiegać będę pod tytułem: „Kultura – sztuka – edukacja”.

Tematyka obrad obejmuje bardzo szeroki wybór zagadnień, od muzyki, literatury, filmu, przez działania edukacyjne w różnych sferach, po współczesną problematykę społeczną i kulturalną. Konferencja ma charakter międzynarodowy, oprócz referentów z całej Polski (m.in. z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Szczecina, Krakowa, Lublina, Rzeszowa i oczywiście Sanoka), posłuchać będzie można wystąpień znakomitych gości ze Słowacji oraz z Ukrainy. Miejsce obrad: PWSZ, ul. Mickiewicza 21 budynek „A”.

Organizatorzy zapraszają szczególnie serdecznie na cykl wydarzeń kulturalnych towarzyszących obradom naukowym, zorganizowanych przez instytucje partnerskie konferencji lub przy ich pomocy.

24 września (czwartek) o godz. 17.30 Teatr BWA przedstawi spektakl „Letni dzień” według sztuki Sławomira Mrożka (BWA Galeria Sanocka, Rynek 14). O godz. 18.30 w Państwowej Szkole Muzycznej (ul. Podgórze 25) odbędzie się niepowtarzalny koncert „Muzyka na pograniczu”. W programie występu gra na unikatowych instrumentach perkusyjnych, muzyka łemkowska i ukraińska duetu Dwa Kolory, muzyka karpacka duetu Gajdy oraz energetyczny Zespół Ludowy PWSZ w Sanoku.

NP3_koncert
25 września (piątek) w godzinach 9.00-13.00 na terenie budynku „A” PWSZ (ul. Mickiewicza 21) odbędzie się specjalny Kiermasz Wydawnictw Regionalnych, podczas którego zainteresowani będą mogli zapoznać się z publikacjami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku oraz PTTK Oddział Sanok. Natomiast o godz. 18.00 organizatorzy zapraszają do sali Gobelinowej Muzeum Historycznego (ul. Zamkowa 1), gdzie odbędzie się projekcja wybranych etiud studenckich powstałych pod okiem reporterów Wojciecha Barczaka i Wojciecha Słodkowskiego w latach 2011-2014 w Sanoku i okolicach. Ich tematyka zaskakuje – od medycyny ludowej po sanockie talenty muzyczne.

NP3_plakat2_imprezy

NA OBRADY I WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

Szczegółowy program konferencji

NP3_program-1m

materiał nadesłany

как подключитьпродвижение туристического сайта