Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
01/02/2014 - 09/02/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku


SANOK / PODKARPACIE. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury – na czele z prof. Jarosławem Drzewieckim oraz mgr Januszem Ostrowskim pragnie serdecznie zachęcić wszystkich sympatyków muzyki i nie tylko do wzięcia udziału w zbliżającym się IX Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”, które odbędzie się w dniach 01.02-08.02.2014r. w Sanockim Domu Kultury.

 

Ten unikatowy projekt edukacyjno-kulturalno-społeczny został doceniony przez Prezydenta RP i jego Małżonkę i uzyskał oficjalny „Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej”.


Oprócz głównych, wieczornych koncertów Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, zorganizowane zostaną ponadto przedpołudniowe spotkania z muzyką klasyczną w ramach Festiwalu Młodej Filharmonii. Wysokość cen biletów na tą część forum, będzie miała charakter symboliczny.  Szczegóły programu już niebawem na łamach naszego portalu.

Widzom oraz czytelnikom portalu Esanok.pl rozdamy darmowe wejściówki na każdy dzień koncertów. Na pewne rabaty tegoroczni widzowie forum, będą mogli liczyć także podczas wybranych dni spotkań. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Od 1 lutego na lamach naszego portalu będą ukazywać się szczegółowe informacje, dotyczące koncertu zaplanowanego  na dany dzień forum.

Z  Koncertu – maraton „Muzyka 5-kultur” (2.02.br.), firma ObslugaMedialna.pl we współpracy z portalem Esanok.pl oraz tvPodkarpacie.pl przeprowadzi internetową transmisję na żywo.


Głównym organizatorem Forum jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury, przy współpracy z prof. ośw. Andrzejem Smolikiem, dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, dr Tomaszem Tarnawczykiem, dyrektorem Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku oraz Piotrem Subikiem, prezesem Stowarzyszenia Edukacja i Rozwój.

Tematem przewodnim IX MFP będzie „Bach klasycznie i na jazzowo”.

MFP skupia corocznie ok. 200 uzdolnionych młodych pianistów w jednym miejscu – w Sanoku, dając im możliwość osobistego rozwoju pod okiem wybitnych pedagogów i artystów. Stwarza jednocześnie możliwości prezentacji solowej, kameralnej i z orkiestrą w salach koncertowych Polski i na arenie międzynarodowej. Spotkanie tak dużej liczby pianistów  w tym samym czasie, w tym samym miejscu jest wydarzeniem wyjątkowym.

Gościmy uczestników nie tylko z całej Polski, ale także z Ukrainy (Odessa, Sewastopol Charków, Kijów, Lwów, Ternopol, Drohobycz, Czerniowce), Słowacji (Koszyce, Majova) oraz innych krajów europejskich  (Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Białoruś,  Bułgaria, Hiszpania) IX MFP „Bieszczady bez granic” podzielone jest na dwa panele:

- FORUM PIANISTYCZNE – To unikatowy projekt edukacyjny, który łączy różne kierunki edukacji muzycznej i sprawia, iż jest to innowacyjne przedsięwzięcie, umożliwiające poszerzanie wiedzy  o nurty niedostępne bądź traktowane pobieżnie w normalnym toku nauczania muzyki. Wiedza o zdrowiu muzyka, właściwej postawie i sposobach rehabilitacji oraz cała sfera z pogranicza biznesu w kulturze jest częścią składową wykładów.

- FESTIWAL FORUM – każda edycja przybliża dorobek innych kompozytorów, min. Chopina, Mozarta, Liszta, Beethovena. W programie tegorocznego Festiwalu znajdziecie Państwo najwybitniejsze dzieła całej rodziny Bacha. Dodatkowo program Festiwalu bogaty jest w utwory muzyki współczesnej i ich premiery oraz w nowatorskie kompozycje.

Poprzez liczne koncerty w formie „Delegacji Muzycznej Forum” wydarzenie to dociera do szerokiego grona odbiorców w Polsce (Sanok, Krosno, Jasło, Zagórz, Kielce, Strzyżów, Mielec, Lubaczów, Kraków, Sanniki, Stalowa Wola, Warszawa, Bydgoszcz), Słowacji (Svidnik, Bardejov) i na Ukrainie (Lwów, Czerniowce) promując w ten sposób kulturę Regionu Podkarpackiego w Polsce, na Ukrainie i na Słowacji.

Na osiem dni Sanok stanie się zimową stolicą muzyki klasycznej, do której zjadą wybitni artyści i pedagodzy z całego świata, min.: Gary Guthman (USA), prof. Sergey Osadchuk (Norwegia), Michail Woskresienski (Rosja), prof. Viera Nosina (Rosja), prof. Larisa Mazdykov (Rosja), prof. Aleksandra Zvirblyte (Litwa), prof. Andrzej Tatarski (Polska), prof. Andrzej Jasiński (Polska) i wielu innych.


DO POBRANIA:

PEŁNY PROGRAM IX MIĘDZYNARODOWEGO FORUM PIANISTYCZNEGO

INFORMACJA O BILETACH


Forum jest niepowtarzalną okazją, aby zobaczyć największych wirtuozów muzyki klasycznej na sanockiej scenie.

Karnety oraz bilety na IX Międzynarodowe Forum Pianistyczne ,,Bieszczady bez granic”:
1. Karnet –160 zł
2. Karnety grupowe dla młodzieży szkolnej (powyżej 10 osób) – 130 zł,
3. Bilety na poszczególne koncerty według tabelki:
- dzieci do lat 6 – bezpłatnie
- dzieci i młodzież z ważną legitymacja szkolną – bilety ulgowe
- bilety grupowe (powyżej 5 osób) – w cenie biletów ulgowych
- wejściówka dla młodzieży na wszystkie koncerty 80 zł *
- studenci z ważną legitymacją studencką – bilety ulgowe
- emeryci i renciści – bilety ulgowe
*cena nie obejmuje biletów wstępu na Forum Młodej Filharmonii

Rezerwacja i sprzedaż karnetów i biletów:

1. w siedzibie PFRK, tel.: 13 46 40 344
od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Sanok, ul. 3 Maja 15/3
2. PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku tel.: 13 46 45 315
od poniedziałku do piątku 11:00-19:00 (przed rozpoczęciem IX MFP)
Sanok, ul. Podgórze 25
3.   SDK w Sanoku, ul Mickiewicza 24, w Biurze Organizacyjnym, tel.: 605 588 444 (w trakcie trwania IX MFP) w godz. 9:00-20:00

PROGRAM KONCERTÓW:


materiał nadesłany
foto: sxc.huчетырехядерный ноутбукпроверить на вирусы сайт