Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

III BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO JAGODY W DWERNIKU

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
21/07/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
OSP Dwernik


GMINA LUTOWISKA / PODKARPACIE.  Mieszkańcy Dwernika zapraszają na III Bieszczadzkie Święto Jagody. W malowniczo położonej dolinie potoka Dwernik, tuż przy drodze w dawnym parku konnym już po raz trzeci odbędzie się Święto promujące walory lecznicze i smakowe bieszczadzkiej jagody.
Imprezę rozpocznie Msza Święta w Dwernickim Kościele pw. Św. Michała Archanioła, następnie parada koni przez wieś Dwernik i konkurs kulinarny „jagodowy szał smakowy”, w którym panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora, walczyć będą o wyróżnienie w konkursie na najlepsze potrawy z jagodami.

Podczas imprezy na stoiskach przygotowanych przez gospodynie z Gminy Lutowiska, będzie można skosztować najróżniejszych przysmaków jagodowych. Od wyśmienitych jagodzianek, ciast, pączków, naleśników, dżemów, soków, koktajli po domowe wina i nalewki. Wszystko to oprawione będzie pokazami konnymi lokalnych ośrodków górskiej turystyki jeździeckiej, kiermaszem rękodzieła artystycznego i występami regionalnych kapel ludowych.

Dla dzieci oprócz jagodowych smakołyków czekać będzie park zabaw i kącik plastyczny. Imprezę zakończy integracyjna zabawa taneczna w rytmach kresowych.

Organizatorzy:
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Dwernika,
Koło Gospodyń Wiejskich „Jagódka” w Dwerniku,
Ochotnicza Straż Pożarna w Dwerniku,
współorganizatorzy:
Gmina Lutowiska
Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach
Lokalna Grupa Działania ” Zielone Bieszczady”.

Clipboard0122

 центр церковьреклама в социальной сети