Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
08/09/2018 - 09/09/2018
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Podkarpacka Fundacja Kultury Rozwoju


REGION PODKARPACIE. Rusza 26. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, która po raz czternasty odbędzie się również na Podkarpaciu. Tegorocznym hasłem będzie: „Niepodległa dla wszystkich”. Ta wyjątkowa akcja mająca długą tradycję w całej Europie daje nam możliwość, by spojrzeć na nasze dziedzictwo z nowej perspektywy, by eksplorować nowe aspekty naszej kultury, zobaczyć jej zabytki w nieco innym świetle.

Tym razem hasło nawiązujące do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest znakomitą okazją by przede wszystkim wspólnie celebrować tę rocznicę, cieszyć się Polską, jej wolnością i suwerennością, a przede wszystkim – kulturą, którą udało nam się ocalić.

„Niepodległa dla wszystkich” to cykl różnorodnych wydarzeń kulturalnych, happeningów, wystaw, pikników historycznych, gier miejskich, koncertów i spotkań, które na Podkarpaciu stworzą dla mieszkańców platformę edukacyjną, dzięki której poznamy lepiej kraj, o który warto było walczyć. EDD da możliwość wsłuchania się w idee niepodległości, które towarzyszyło wielu pokoleniom Polaków od czasów zaborów, podzielenia się wieloma fascynującymi historiami mówiącymi o śmiałych czynach bohaterów i zwykłych ludzi gotowych do największych poświęceń w imię wolności.

Dzięki EDD akcja poznawania zabytków – milczących świadków historii, może zmienić się w porywającą podróż do przeszłości.

Tegoroczne EDD to nie tylko historia, zabytki, czy kilka imprez kulturalnych. To przede wszystkim świetna lekcja patriotyzmu i szansa dla zbudowania prawdziwej wspólnoty z człowiekiem obok. Razem możemy przywołać pamięć ważnych chwil i wyjątkowych ludzi, wyrazić swoją wdzięczność, wspólnie podziękować za „Niepodległą”.
W bogatym programie EDD każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W drugi (8-9) i trzeci (15-16) weekend września zapraszamy do wspólnego świętowania w wielu instytucjach kultury Podkarpacia.

40325345_1935548073155223_4725986604391333888_n

 

źródło: Tygodnik Sanocki