Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Dzień otwartych drzwi kościółka w Ropience

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
15/08/2018
14:00

Lokalizacja / Miejsce
Ropienka


ROPIENKA/PODKARPACIE. 15 sierpnia 2018r. w Ropience, gmina Ustrzyki Dolne, organizowany jest dzień otwartych drzwi kaplicy grobowej Wierzbickich – osób które były związane ze wsią, zasłużone dla kopalni i miejscowości. Jan Wierzbicki był uczestnikiem powstania styczniowego. W drugiej połowie XIXw. wybudował on kaplicę dla swojej żony, gdzie ostatecznie oboje zostali pochowani.

Dziś kaplicy (zwanej przez miejscowych kościółkiem), chcemy przywrócić świetność jaką miała przed laty. Dlatego organizujemy dzień otwarty kościółka. Po zawiłościach, kiedy groziło jej rozebranie, została ona wpisana do rejestru zabytków. Chcemy pokazać mieszkańcom, turystom że kaplica istnieje i może jeszcze ludziom służyć.
Wiele osób nie wierzy w sens istnienia kościółka, dlatego tym bardziej chcemy pokazać jego piękno które było schowane za zamkniętymi drzwiami przez 16 lat.

Przy kościółku odbędzie się m.in. kiermasz, wystawy regionalnych artystów, rzemieślników, stoisko gospodyń wiejskich, wystawa ikon i fotografii a także kameralny koncert w samej kaplicy.

Serdecznie zapraszamy!

zapro

 

źródło: materiały nadesłane