Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

CISNA: „…i rozpakowali walizki”. Na spektakl zaprasza Teatr ze wsi Czarna

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
02/04/2017
18:00

Lokalizacja / Miejsce
Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej


CISNA / PODKARPACIE. Teatr ze wsi Czarna zaprasza na spektakl pt. „…i rozpakowali walizki”. Prezentacja juz 2 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Teatr ze wsi Czarna powstał w 2015 r. przy Gminnym Domu Kultury w Czarnej. Od początku istnienia był zespołem wielopokoleniowym. Członkowie grupy spotykają się na cyklicznych warsztatach teatralnych prowadzonych przez opiekuna grupy – instruktora i teatrologa, Różę Franczak.

Grupa ma w repertuarze 3 spektakle: „Brat naszego Boga – czytanie performatywne”, „Herody” oraz „…i rozpakowali walizki”.

Ostatni spektakl Teatru ze wsi Czarna powstał z okazji 65 rocznicy Akcji H- T, której uczestnikami była znacząca część mieszkańców gminy Czarna. To na ich wspomnieniach oparty został scenariusz spektaklu.

„… i rozpakowali walizki” to próba opowiedzenia o wielkiej historii z perspektywy jednostki: główna bohaterka przeglądając rodzinny album ze zdjęciami, powraca myślami do czasów dzieciństwa i młodości.

W tej metaforycznej podróży wracają obrazy i postaci z barwnego wielokulturowego pejzażu kresów wschodnich, wracają wspomnienia z idyllicznej krainy dzieciństwa i młodości, w które bezpardonowo wkracza destrukcyjna wojna i polityczne roszady.
„… i rozpakowali walizki” to również opowieść o wspólnotowym doświadczeniu rozpadu świata i o tym, co pozwala budować ten świat wciąż od nowa.

Występują: Maria Borowiecka, Iwona Dolińska, Julia Franczak,
Krzysztof Franczak, Maria Gajewska, Małgorzata Kozłowska – Stora, Sylwia Magusiak/ Róża Franczak, Urszula Makowska, Michał Miesiączek, Anna Łysyganicz, Urszula Pisarska – Plezia, Maciej Stora, Zofia Zarzyczna.

Scenariusz: Zespół
Reżyseria: Róża Franczak
Akompaniament: Aleksandra Kiełbińska
Obsługa techniczna: Alicja Miesiączek

Zapraszamy do Cisnej! GCKiE, 2 kwietnia, godz. 18.00!

17577672_991972357599517_198326251_n