Szukasz noclegu w Bieszczadach? Dodaj ogłoszenie i wybierz najlepszą ofertę.

Atramentowa Stanisława Celińska

Wczytywanie mapy...

Data / Czas
11/05/2017
00:00

Lokalizacja / Miejsce
Sanocki Dom Kultury


SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na premierowy występ Stanisławy Celińskiej. Recital pt „Atramentowa” odbędzie się 11 maja 2017 roku godzina 18:00.Będą to wyjątkowe teksty wybitnych autorów śpiewane przez aktorkę do kompozycji Macieja Muraszko.

Stanisława Celińska znana widzom aktorka, tym razem pragnie pokazać inne oblicze i swoimi pieśniami, pokazać różne aspekty życia. Wzbudzając skojarzenia i emocje. Recital ten składa się z zupełnie nowych utworów. Teksty zostały napisane przez Wojciecha Młynarskiego, Dorotę Czupkiewicz, Marcina Sosnowskiego i Muńka Staszczyka. Dodatkowo artystka zaprezentuje utwory, do których ma sentyment. Dlatego poprosiła o nową aranżację, takich utworów jak m.in. „Szeptem do mnie mów” J. Korczakowskiego i J. Abratowskiego, „Jej portret” J. Kofty i W. Nahornego, „Wakacje z deszczem” H. Skalskiej i K. Szemiotha, „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” zespołu Hey.
Pomysł atramentwej rozpoczęła „Atramentowa rumba Którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Utwór powstawał razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos. W tym repertuarze po raz pierwszy artystka wystąpiła na Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Warto wiedzieć, że dokładnie 40 lat przed tym występem Stanisława Celińska debiutowała jako piosenkarka na VII KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego „Ptakom podobni”, za którą przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.
Dziś nadal czaruje głosem i wzbudza emocje. A podczas „Atramentowej” usłyszymy także znanych muzyków.

unnamed (1)